pół dnia w Gdańsku / half of day in Gdańsk

DSCN4284

Wracając znad morza w ostatni długi weekend, miałam okazję spędzić pół dnia i noc w Gdańsku. Byłam tam już kilka razy, dlatego skupiliśmy się na miejscach do tej pory nieznanych. Tak trafiłam do Stoczni Gdańskiej oraz na słynny stadion:) Moim zdaniem stare miasto w Gdańsku jest o wiele lepsze niż w Krakowie, czy we Wrocławiu. Reszta miasta nie wygląda już tak doskonale – a patrzyłam na nie z perspektywy kibica szukającego stadionu:) Z centrum można na stadion dojechać tramwajem i taką drogę polecam. My większość drogi pokonaliśmy piechotą i szczerze mówiąc czułam się lekko nieswojo – stare budynki, jakieś pustkowia…jakoś tak strasznie. Poza tym przygotujcie się na to, że stadion zobaczycie, jak będziecie tuż przy nim. W Warszawie Narodowy widać właściwie z każdego miejsca. Ten gdański jest zupełnie schowany.

DSCN4189 DSCN4191 DSCN4193 DSCN4199 DSCN4240

DSCN4246

Reklamy
This entry was published on 31 sierpnia 2013 at 23:02. It’s filed under Byłam-widziałam, Zdjęcia and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

18 thoughts on “pół dnia w Gdańsku / half of day in Gdańsk

  1. Fantastyczny ten statek na pierwszym 😉

  2. Jak ja dawno nie byłam w Gdańsku!
    Dziękuję! 😀

  3. Gdańsk to jest Gdańska 🙂 piękne zdjęcia 🙂

  4. Stocznia i Stadion – moje dwa ukochane miejsca w Gdańsku 🙂

  5. Z ciekawością przeczytałam opis swojego miasta. Zaskoczyłaś mnie stwierdzeniem, że Gdańsk ma ładniejszą starówkę od Krakowa i Wrocławia! Mnie się wydaje, że to gdzie indziej jest lepiej, bo starówki w wymienionych miastach są większe, bardziej rozgałęzione, i mają to, czego w Gdańsku brak – centralny Rynek. Ale wiadomo, cudze chwalicie.. 🙂

    • rodowitą krakowianką nie jestem i chciałabym wierzyć, że każde miasto zwiedzam w miarę obiektywnie (choć pewnie tak nie jest:)). Gdańsk jest różnorodny i ma potencjał – spichlerze, żuraw, wyspy… to wszystko sprawia, że miasto jest naprawdę interesujące. a jeszcze ostatnio się dowiedziałam, że macie tam bardzo czyste powietrze, więc tylko się cieszyć!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: