filiżanka lub doniczka / a cup or a flowerpot

2

Z cyklu uczymy się na błędach – filiżanka:) Po pierwsze glina jest różna. Nie możemy jednego rodzaju używać zarówno do wielkich pater i małych filiżanek. Jeżeli na kursie oferują popularny szamot i glinę miałką to już jest nieźle. Jeżeli mają oznaczone bloki różnymi numerkami i zastanawiają się który jest odpowiedni do danego przedmiotu to już fantastycznie. Filiżanka powstała w miejscu, gdzie wyboru nie miałam. Ścianki są za grube, a powierzchnia chropowata. I tu dochodzimy do po drugie – w świecie ceramiki istnieje coś takiego jak papier ścierny. Proste? Sama na to nie wpadłam, a na poprzednich kursach nikt mi o tym nie powiedział. Po pierwszym wypaleniu można wypolerować nasze dzieło, tak aby nie miało szamotowych grudek. Osobiście lubię te niedoskonałości, ale na większych przedmiotach.  Filiżanka powinna być delikatna – a dobranie do niej odpowiedniego szkliwa to już inna historia (część nie nadaje się do kontaktu z żywnością/napojami!). Zważywszy na powyższe uznajmy, że stworzyłam małą doniczkę:)

3

Reklamy
This entry was published on 22 sierpnia 2013 at 15:37. It’s filed under Ceramika and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

9 thoughts on “filiżanka lub doniczka / a cup or a flowerpot

  1. Ojojoj, marzą mi się warsztaty ceramiczne, a nawet własny piec, ale ani czasu ani pieniędzy :<… Filiżanka bardzo fajna:)! Rób, rób i ciesz się!

    • właściwie to ten piec jest największym problemem. choć szkliwa też są drogie… jeżeli kiedyś będzie mnie stać na dom, to piec dorzucam w koszty:)

  2. Jest ładna i nietypowa, dużo się nie różni od drogich, wypolerowanych, wychuchanych filiżanek ze sklepów, bo je też się zazwyczaj stawia dla ozdoby (w moim domu jeden komplet filiżanek jest używanych dla gości, cała reszta jest dla ozdoby do postawienia).
    W sumie mogłabyś posadzić jakiś mały kwiatek, to ładnie by wyglądało 😉

  3. doniczek nigdy za wiele:) Piekna!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: