Torgeir Vassvik, Kimmo Pohjonen – Rozstaje / 15th CROSSROADS Festival Krakow

rozstaje.pl

rozstaje.pl

Proszę Państwa, co to był za koncert! Rozstaje.pl oczywiście umieściłam w dziale „co gdzie kiedy” – mam nadzieję, że ktoś się skusił:) od kilku lat można w Krakowie podziwiać muzyków z różnych stron świata. W tym roku przybyli do nas muzycy z północy. Na wczorajszym koncercie miałam okazję podziwiać Torgeir Vassvik w towarzystwie skrzypiec i wiolonczeli oraz Kimmo Pohjonen (solo, ale w Jego przypadku to błędne wyrażenie – wystarcza sam za całą orkiestrę!). Poniżej przykładowy utwór artysty z Norwegii – występ w nieco innym składzie, ale poczujecie klimat. Na szczególną uwagę zasługuje technika śpiewu gardłowego, coś niesamowitego:

Kimmo Pohjonen ujmuje skromnością, ale gdy zaczyna grać na scenie rodzi się bestia. To co wyczynia ze swoim głosem i akordeonem po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Utwory z różnych płyt możecie posłuchać bezpośrednio na Jego stronie TUTAJ , a jako że powstał o nim film dokumentalny prezentuję trailer:

Reklamy
This entry was published on 19 lipca 2013 at 16:44. It’s filed under Byłam-widziałam and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: