Wenecja / Venice

P6074531

Gdybym miała wybierać z miejsc, które odwiedziłam, państwo idealne do zamieszkania, pewnie wybrałabym Włochy. Prawdopodobnie nie miałabym dość wiecznego zwiedzania kolejnych miasteczek, w których po prostu czuć wielkość poprzednich epok. Zapraszam na podróż przez ten piękny kraj – zaczynamy od północy, dziś Wenecja. Często odwiedzane miejsce całkiem blisko Polski. Robi wrażenie, choć wydaje mi się, że jest nieco zaniedbane. Obok eleganckich butików można zobaczyć zrujnowane kamieniczki i wiele pustych miejsc. Zapewne ze względu na zagrożenie zalaniem nie jest to doskonałe miejsce na inwestycje, jednak coś mi tam zgrzyta:) Zawsze wyobrażałam sobie, że można się tam poruszać głównie gondolami, a okazało się, że mają zadziwiająco dużo stałego lądu. I dobrze – przed podróżą po słonecznej Italii w Wenecji nabiera się odpowiedniego nastawienia do zwiedzania charakterystycznych wąskich uliczek i historycznych miejsc.  Dla mnie to była taka brama do innego świata, przygotowanie na jeszcze większe skarby.

P6074543 P6074562 P6074581 P6074612

Reklamy
This entry was published on 16 czerwca 2013 at 22:12. It’s filed under Byłam-widziałam, Zdjęcia and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

8 thoughts on “Wenecja / Venice

 1. Wstyd się przyznać ,ale w Wenecji jeszcze nie byłam, ale wszystko jest jeszcze do odrobienia..:-)

 2. Mnie również Wenecja zachwyciła. Teraz marzy mi się wyprawa na samo południe Włoch na Sycylię !!

  • Sycylię również polecam gorąco! jest zachwycająca – stare domy, piękne plaże, szkółki drzewek, które można zwiedzać jak ogród botaniczny i, co ciekawe, cmentarze. Kiedyś napiszę o niej co nieco, ale najpierw zgram kliszę na komputer:)

 3. Nie byłam jeszcze w Italii, choć zdaje się znam ja dość dobrze z rodzinnych zdjęć i opowieści 😉

  • mam nadzieję, że dobrze zareklamuję ten piękny kraj:) przed nami jeszcze długa podróż:)

   • Zazdraszczam 🙂
    Zdradzisz, czy to zorganizowana wycieczka czy wyprawa na własną rękę?

    • wyjazd zorganizowany. Pojedyncze miasta zwykle zwiedzam we własnym zakresie, ale przejazd przez pół kraju to nie na moje nerwy:) Może gdybym miała więcej czasu, to bym się zdecydowała, ale jak się ma 10dni urlopu to trzeba znaleźć sposób, by wstawać o 7 rano i nie tracić dnia na stanie w kolejkach za biletami:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: