ze wsi do miasta – Zenit ET

000039

Mieszkam w dzielnicy Krakowa, która całkiem niedawno była przyległą do miasta wsią. Kilka bloków z lat 70-80 sąsiadowało z całą masą starych jednorodzinnych domów. Stopniowo jednak domy wykupywano, aby wykorzystać działki na nowe osiedla.  Nowa zabudowa ciągle powstaje i jeszcze nie wszędzie zburzono walące się rudery, jednak w niektórych domkach jeszcze ktoś mieszka. Inne są co prawda opuszczone, ale może właściciele nie zdecydowali się na sprzedaż- naprawdę nie wiem jak to jest, ale uznałam, że takie dziwne widoki zasługują na dokumentację. Zenit nadaje się   do tego znakomicie, zakładając, że w miarę szybko planuje się wywołać kliszę (gdyby się okazało, że coś z kliszą było nie w porządku, to można nie mieć drugiej okazji do sfotografowania placu budowy w podobnym stanie:)). Nie pozbywałam się białych pasków – cóż zrobić, klisza ma taki urok.

000038

000037

000035

000034

000033

000032

000031

000030

Reklamy
This entry was published on 23 marca 2013 at 14:31. It’s filed under Byłam-widziałam, Zdjęcia and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

17 thoughts on “ze wsi do miasta – Zenit ET

 1. Wsi spokojna, wsi… rozżalona. 😉

 2. no powiem Ci mocny fotoreportaż – ciekawy sposób patrzenia, nie tuzinkowy.

  • dziękuję! zdjęć z tej serii mam trochę więcej, ale najpierw muszę je z kliszy zgrać na płytkę. Niedawno byłam w Warszawie i zupełnie podobne mogłabym zrobić. Mieszczaństwo się rozrasta:)

 3. Fajnie,że zrobiłaś takie zdjęcia.Stare i nowe.Robi wrażenie. 🙂

 4. ale kontrast! Aż trudno uwierzyć, że to w dzisiejszych czasach jeszcze takie widoki. Pięknie pokazane!

 5. Szkoda tych domków. Na niektórych widać dawną świetność. Bloki są takie bezduszne 😦

  • na dodatek wiele z nich wygląda podobnie i można je znaleźć na jednej ulicy – muszę koniecznie poszukać starych zdjęć tych okolic. pewnie było tu równie ładnie jak w dzielnicach willowych bliżej centrum (inny styl, ale właśnie jedna ulica podobnych do siebie budynków).

 6. Niesamowite te stare domki na tle nowych, wielkich bloków! 🙂

 7. katemucha on said:

  widząc takie domki zawsze wyobrażam sobie, jak wyglądały kiedyś zamieszkane przez jakieś rodziny widzę taki domek z okien mojego bloku i najlepsze jest to, że jest wynajmowany studentom do mieszkania:P

 8. Fajnie, że można obejrzeć takie zdjęcia. Ciekawe.

  • mnie przypominają o tym, że świat ciągle się zmienia. jednak widzę te domki codziennie i mam takie wrażenie, że to jakby niesprzątnięta scenografia z jakiegoś filmu:)

   • Bo tak to trochę wygląda… jak zdjęcia jakiejś scenografii filmowej. Świat ciągle się zmienia, zmienia się rzeczywistość wokół nas, w sumie może coś kiedyś skrobnę o tej wokół mnie, a takie zdjęcie doskonale to pokazują. Powiem szczerze, że bardzo lubię oglądać stare i nowe zdjęcia jakiś miejsc, coś niesamowitego jak niektóre wyglądają dziś inaczej.

 9. trochę żal…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: