big bang theory

Oglądam ze względu na Sheldona, czasami naprawdę płaczę ze śmiechu. Ja jednak nie o tym:)Czy ta piosenka z czołówki nie jest dołująca? w zestawieniu z osią czasu? Muszę ją przewijać, bo naprawdę można wpaść w depresję, a przynajmniej w filozoficzn0-fizyczną czarną dziurę. W 2o sekund dociera do mnie, że po milionach lat przygotowań oto na jednej z planet nie wiedzieć czemu pojawił się człowiek. Ja rozumiem, że atmosfera nie powstaje w godzinę, a galaktyki w dzień, niemniej jednak to trochę przerażające. Galaktyka, słońce, czy planeta nie są świadome swojego istnienia, więc są przedmiotami-narzędziami. To człowiek ma świadomość swojej obecności. I teraz pytanie – tyle czasu, żeby jakaś istota „miała świadomość”? Oczywiście wracam do tematu kreacjonizmu, co nadałoby sens całej procedurze zakładając, że twórca nie odczuwa nudy. Ale to już nawet nie o to chodzi, czy to przypadek, czy celowe działanie. Miliardy lat względnego spokoju – no może wybuch czarnej dziury nie jest drobnostką, ale chodzi o działania sił natury/wszechświata – i oto powstaje człowiek. W obliczu kosmicznych wydarzeń w skali makro bomba atomowa na ziemi to nic, ale ta bomba miała swojego twórcę. Przez niewiarygodnie krótki czas w skali życia chociażby galaktyki, nieźle tu nabroiliśmy, a na dodatek nikt nie wie dlaczego, choć wiemy, że broimy.

Najsmutniejsze jest jednak zakończenie – miliardy lat, a ostatnie nasze wyniki są takie, że siedzimy przed telewizorem i wcinamy obiad ze znajomymi…

The_big_bang_theory_2007_158_wallpaper

Reklamy
This entry was published on 23 grudnia 2012 at 21:42. It’s filed under Film, Przemyślenia and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: