Zakazana historia świata – Strefa tajemnic w Onet.pl – strona 2

Co z innymi anomalnymi znaleziskami, które zostały „odłowione” przez akademickie sita? Które wydają się najciekawsze? Czy znajdziemy wśród nich jakieś przykłady z Europy Wschodniej?

Najciekawsze wydaje się to, że jest tych znalezisk tak dużo. Do tych, które uważam za szczególnie ważne zalicza się niewielka figurka znaleziona w Nampa w stanie Idaho. W XIX stuleciu, podczas wiercenia studni, z głębokości 100 m. wydobyto gliniany posążek kobiety. Zgodnie ze współczesną geologią, wiek formacji, z której pochodził to ok. dwa miliony lat.

Podczas prac nad „Zakazaną archeologią” nie dysponowałem ciekawymi przypadkami ze Wschodniej czy Środkowej Europy. Pojawiły się one dopiero jakiś czas później. Parę lat temu, podczas wykładu w Petersburgu, były oficer rosyjskiej marynarki pokazał mi bryłkę bursztynu, którą znalazł na łotewskiej plaży. W jej wnętrzu zatopione było coś w rodzaju strzępka dzianiny. Było to bardzo ciekawe, ponieważ bałtycki bursztyn liczy sobie co najmniej 20 mln lat.

Z kolei w 2005 r. byłem w Odessie, gdzie znajduje się muzeum paleontologiczne posiadające w zbiorach kości, które jak się zdaje, zostały poddane obróbce przez człowieka. Liczą one sobie miliony lat. Parę lat temu odwiedziłem także stanowisko Verteszollos na Węgrzech, gdzie widziałem odcisk ludzkiej stopy odbity w skale sprzed 500 tys. lat.

za pomocą Zakazana historia świata – Strefa tajemnic w Onet.pl – strona 2.

Reklamy
This entry was published on 25 czerwca 2012 at 19:40 and is filed under Przemyślenia. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

2 thoughts on “Zakazana historia świata – Strefa tajemnic w Onet.pl – strona 2

  1. A.Liyah on said:

    A moze wskazuje to iz geologowie sie myla w swoim datowaniu i Ziemia wcale nie ma miliardow lat?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: